Блог Antique про архітектуру України

Авторський блог Antique про українську архітектуру

Одеса. Одеський кадетський корпус (1899 – 1905 рр.)

Posted by Antique на Вівторок, 21 Червня 2011 р. (15:11)

Одеський кадетський корпус, буд. військ. інж. полковник Сигізмунд Павлович Залєсскій, 1899-1900 рр., військ. інж. генерал-лейтенант Павло Юхимович Кошлич, 1900-1905 рр., Фонтанська дорога, 10

Будинок на мапі
Стиль: неороманський

Наприкінці ХІХ ст. у одесі існував лише один військовий навчальний заклад Юнкерське училище, яке було розташоване на Італіійському бульварі. У 1889 році був надрукований приказ №116 військовому відомству з указом Миколи ІІ про заснування кадетського корпусу у Одесі. На посаду директора училища був призначений генерал-майор М.Є. Дерюгін, а навчання тимчасово відбувалося у Сабанських касармах на Канатній вулиці.

13 травня 1899 році була створена комісія по будівництву, вірогідно плани споруд були виконані заздалегіть і могли бути типовими.  У якості ділянки для будівництва вибрали територію за Новою міської тюрмою, яка належала військовим. Будівництво здійснювалося військовим інженером Головного управління військово-учбових закладів полковником Сігізмундом Павловичем Залеським (1842-1900). Він вірогідно мав польське походження, був католицької віри. Професійну освіту отримав у Миколаївській інженерній академії. У травні 1900 року він відмовився від будівництва, що можливо було пов’язано зі станом здоров’я. Вже у листопаді того ж року він вмер і 20.11.1900 року був похований на старому християнському кладовищі. На місце С.П. Залеського був призначений підполковник Павло Кошлич (20.8.1861 – ?), який також закінчив Миколаївську інженерну академію і працював у інженерному відомстві у Одесі.

Вірогідно у зв’язку із будівельною кризою будівництво відбувалося повільно, учнів перевели до нової споруди перед початком 1903-1904 навчального року, коли вона ще не була закінчена. Повне спорудження Кадетського корпусу відбулося у 1905 році.

Джерела:

  • Дивный И.В. Страницы военного некрополя Старой Одессы. Биографический справочник / Серия “Некрополи Украины”. Выпуск 2. К. : 1996. 182 с.+32 с. илл. (1) К З

Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму:

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s