Одеса. Флігель М. М. Бліженського (1910 р.)
Posted by Antique на Понеділок, 20 Червня 2011 р. (22:21)

Права частина будинку закінчується уступом в якому розташований чорний хід який веде до приміщення з величезними вікнами, по логіці речей це можуть бути окремі сходи у квартирі для дворівневих кімнат прислуги.


Для флігеля, який не повинен був бути дуже дорогим Прохаска ймовірно застосував металеві елементи з попередніх своїх проектів. Побудову флігеля можна віднести до раннього періоду творчості архітектора – до 1910-х, коли він перейшов до оздоблень раціонального періоду модерну. І можна побачити неоготичні балкони з першого самостійного проекту – будинку Прокудіна 1901-го року.




З напівтемного парадного фрамуга виглядає по справжньому містично



Для порівняння фронтон будинку Котляревської

Сходи у вестибюлі ведуть як до цокольного поверху так і до головної сходової клітки
Двері тамбуру виконані у спільній ідеї з фрамугою, але у даному випадку членування скла більш спокійне і нагадує менору.
Як тільки я потрапив до величезного атріуму, то відразу же зрозумів що він майже копія сходів у будинку Котляревської, включаючи оригінальну скруглену форму та візерунок поручнів.
Для порівняння вид з низу до ліхтаря будинку Котляревської
Звичайно є певні відмінності, наприклад, двері до квартир мають інший візерунок, але тим цікавіше.
Кахля у будинках Прохаски як правило однакова
Для порівняння вид з останнього поверху сходів будинку Котляревської
І враховуючи попередні фото нема сенсу писати у якому будинку зустрічаються такі поруччя
Чорний хід дуже тісний, навіть не вистачило простору для останньої сходинки, яка окремо розташована біля дверей і виступає на сходи. Також на цьому поверсі власники замурували двері.
Поруччя чорного ходу належать до поширеного дизайну. Їх еклектичний візерунок достатньо привабливий і іноді застосовувався у спорудах доби модерну, іноді він зустрічається у комбінації з парадними сходами.
Якщо у вас є питання або ви бажаєте написати відгук, то, будь ласка. заповните форму: